Katastrofický snímek Den poté z roku 2004 nalezl inspiraci v knize The Coming Global Superstorm od Arta Bella a Whitleyho Striebera. Podle zisků za první víkend v kinech je Den poté jedním z neúspěšnějších katastrofických filmů všech dob. Všechny přírodní jevy, které v něm uvidíte, se v přírodě skutečně mohou odehrát, nicméně místo pár dní by ve skutečnosti zabraly stovky let klimatických proměn.
Klimatolog Jack Hall (Dennis Quaid) je přesvědčen, že globální oteplování a tání ledovců způsobí změnu směru mořských proudů, což způsobí řetězovou proměnu počasí a vznik nové doby ledové. Ačkoliv se snaží o své teorii přesvědčit přední politiky i své vědecké kolegy, málokdo mu věří. O to větší překvapení je, když z celého světa začnou chodit zprávy o nezvyklém chování podnebí. Padají kroupy velikosti golfových míčků, přívalové deště a vlny zaplavují pobřeží a teploty se drasticky proměňují. Jackův syn (Jake Gyllenhaal) se nachází na školní vědomostní soutěži v New Yorku. Spolu se svými spolužáky se díky radám svého otce doslova utáboří v knihovně, kde se skupinka snaží přežít kruté mrazy. Jack samozřejmě nenechává svého syna na holičkách a poté, co přesvědčí americkou vládu o nutnosti evakuace obyvatel do teplejšího Mexika, se vydává na pomoc svému synovi. Upřímně, u katastrofických filmů nejde vymýšlet nic moc nového, kromě samotných katastrof. Děj je přímo přecpaný postavami a sleduje hned několik příběhů, mezi kterými celkem úspěšně přepíná. Občas umře nějaká sympatická vedlejší postava a vše má celkem rychlý spád. Nicméně na konci se neubráníte pocitu, že USA je opět nejlepší, hlavní záporák (americký viceprezident) se stane prezidentem, uzná chybu a ve svém závěrečném projevu vychvaluje státy tzv. třetího světa za jejich vstřícnost a humanitu. Nebýt tohoto „happy endu“ s proslovem, by film působil mnohem věrohodněji a ne jako nástroj propagandy. Škoda, ale jde pouze o poslední minuty snímku, který je jinak napínavý a vlastně i zajímavý.
Tvůrci filmu se kvůli nákladnosti a náročnosti efektů rozhodli trochu ušetřit na hercích. Ve filmu se tak nakonec neobjevil Mel Gibson a nahradil jej právě Dennis Quaid. Nicméně to ničemu moc nevadí, hlavní i vedlejší role jsou dobře obsazeny a snad vyjma právě Dennisa Quaida není komu co vytknout. Představitel hlavní postavy bohužel občas působí až moc sebevědomě, nebo naopak bez zájmu. Ale nejde o nic hrozného. Naopak Jake Gyllenhaal je v roli odhodlaného a zamilovaného mladíka velice přesvědčivý. Jednoduše mu musíte fandit. Den poté je přímo přecpaný speciálními efekty, které většinou působí přímo epickým dojmem. Nicméně vlci uprchlý z New Yorské ZOO, kteří se v opuštěné lodi nekontrolovatelně se plavící ulicemi Big Apple vám celý zážitek zkazí. Věrohodněji vypadající vlky najdete totiž i ve World of Warcraft. Celkově tak jde o klasický katastrofický film, nenadchne, ale ani neurazí.